fbpx

Коли мені було шість, бабусі виповнилося дванадцять. Вона щось бурмоче, дивиться в дзеркало, і на секунду змінюється в обличчі – злиться. Потім знову посміхається

– Дванадцять.

Вона все ніяк не могла свічки задути, тому що вони були спеціальні – тато так пожартував. А вона, коли дізналася, раптом заплакала, і ми її весь вечір заспокоювали. Допомогло тільки, коли я їй включила мультики.

Тієї ночі я запитала у тата:

– Якщо бабусі дванадцять, чому вона така стара?

Він поплескав мене по голові, і сказав:

– Це таке диво, Надь. Наша бабуся – чарівниця, але трохи розсіяна. Насправді, вона знаменита чарівниця. Про неї ще Пугачова співала, ось ця: «Даремно викладачі» – про неї.

– Що за пісня? – не зрозуміла я.

Він наспівав хрипким голосом. Другий приспів я тягнула вже разом з ним, плескаючи в долоні. Мені так добре стало, тому, що бабуся чарівниця. Як камінь з душі.

Я ж і тоді розуміла, що з нею щось не так. Інші бабусі пиріжки готують, і смішно сваряться. А моя – заплітає волосся в ріденькі кіски з бантами і днями на проліт малює в розмальовках. Або іноді раптом почне шукати підручники для школи, ніби портфель збирає.

Тато сказав:

– Бабуся наклала на себе заклинання молодості, але все переплутала. Душею помолодшала, а зовні – постаріла.

Я так зраділа, що тієї ночі спала з бабусею і, поцілувавши, пообіцяла, що ми для неї обов’язково знайдемо правильне закляття.

А, коли мені було дванадцять, бабусі виповнився рік. Заклинання продовжувало працювати.

Вона вже не їла сама, а тільки з ложечки, і бубоніла щось незрозуміле. Навіть в туалет її потрібно було водити. І обтирати губкою раз в три дні.

В дванадцять, звісно, нікого обтирати губкою не хочеться. Тому я бабусю незлюбила. Злилася на неї і часто сичала на неї. А іноді лягала поруч і плакала. І думала – а раптом вона зараз збереться і зможе зняти з себе закляття? І стане нормальною бабусею. Як у всіх.

Іноді я спала з нею в обнімку, і так тепло від неї було, що навіть страшно.

А що потім, запитаєш? А сам як думаєш? Як і у всіх бабусь-чарівниць. Заклинання раптом спало само собою, і бабуся знову стала молодою. Забрала речі і пішла…

Туди… куди всі чарівниці йдуть.

Автор: Yevheniya Роlyanyna.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page