fbpx
Історії з життя
Краща подружка все-таки один раз мене «розжалобила», і вмовила зробити їй одну дорогезну процедуру безкоштовно. Про це дізналися інші, і тепер надзвонюють: маніпулюють дружбою, жебракують, і навіть репетують. Поводяться так, ніби я їм винна і не повертаю. Кажуть, що я хочу на них нажитись, забираючи останнє

Мені 26 років, кілька років тому я переїхала в обласне місто, де у мене немає ніяких родичів. Тепер для мене єдині близькі люди, що знаходяться поруч – це мої подруги.

З першого ж місяця, як сюди переїхала, я влаштувалася на роботу в продуктовий магазин, касиром. Чесно сказати, я терпіти не можу свою роботу. Тому давно мріяла про те, щоб закінчити курси з перукарської майстерності, і почати працювати на дому, в своє задоволення. Нещодавно ця мрія стала реальністю – я накопичила потрібну суму, і пройшла навчання.

Поки мені потрібно була практика, я запропонувала своїм подружкам побути моделями. На радикальні зміни довжини волосся, коли мені потрібно було навчитися робити модельні стрижки, вони не погоджувалися. Зате із задоволенням рівняли у мене кінчики і робили процедури.

Так як я на подругах вчилася і експериментувала, перший час я з них грошей не просила. Купувала всі засоби сама. В такому темпі я працювала майже два місяці: працювала касиром, щоб були гроші на їжу і матеріали для волосся, а у вихідні приймала вдома знайомих, і наводила у них на головах «красу».

Такий робочий графік мене втомив. Коли стало зрозуміло, що я вже майже всьому навчилася, вирішила почати брати з клієнтів гроші. Звичайно, як початківець майстер, я спершу встановила символічні ціни, і стала напрацьовувати клієнтську базу. Ті люди, з якими у мене не було дружніх відносин, поставилися до цього з розумінням (все одно мій прайс набагато нижче, ніж ціни в салонах нашого міста). А ось подруги стали обурюватися, і виїжджати на жалості: мовляв, зараз у них складна фінансова ситуація, і заплатити мені вони не можуть, що у них є діти, яких треба годувати, і що за витрати із сімейного бюджету їм потрібно звітувати перед чоловіками. При цьому зарплати у них значно вище моїх доходів, а ходити з клоччям на голові вони не хочуть, і тому я нібито повинна піти їм на зустріч.

Я намагалася домовитися: пропонувала своїм колишнім моделям робити роботу безкоштовно, взявши з них гроші тільки за витратні матеріали, але ніхто не погодився. Подруги не вірить, що матеріал для ламінування, випрямлення і інших процедур коштує так дорого, як я їм кажу.

Краща подружка все-таки один раз мене «розжалобила», і вмовила зробити їй одну дорогезну процедуру безкоштовно. Про це дізналися інші, і тепер надзвонюють: маніпулюють дружбою, жебракують, і навіть репетують. Поводяться так, ніби я їм винна і не повертаю. Кажуть, що я хочу на них нажитись, забираючи останнє.

Я своїх подруг ціную, і мені важко їх засмучувати. Але я ж не можу весь час працювати собі в мінус. Як навчитися відмовляти близьким людям, і ставити їх на місце без припинення відносин?

Передрук без гіперпосилання на intermarium.news – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page
facebook