fbpx
Культура
Найголовніше – почати. Маленькі кроки до великого щастя

Коли я почав робити це зі своїм життям, мені це так сподобалося, що я вирішив поділитися своїм досвідом зі світом. Джерело

Тут всього 20 випробувань, з якими цілком можна впоратися за місяць. Краще всього вибрати 2-5 пунктів і постаратися дотримуватися їх у наступні 30 днів. І як тільки ви з ними повністю освоїтесь, виберіть для себе кілька інших на наступний місяць.

Читайте також: ТАКУ СТРАВУ ВИСОКО ОЦІНЯТЬ ВСІ ВАШІ ГОСТІ. КУРЧА КОРНІШОН В ДУХОВЦІ ЗАПІКАЄТЬСЯ ЗА ПІВГОДИНИ

Як відомо, потрібно всього 30 днів на те, щоб сформувати звичку. Найголовніше – почати. Тому так важливо вносити невеликі, але постійні зміни у своє життя впродовж хоча б 30 днів.

1. Використовуйте слова, що сприяють щастю. Зазвичай, коли я питаю когось: «Як ти?», мені відповідають щось на кшталт: «Нормально» або «В порядку». Але одним сонним ранком понеділка мій колега відповів на подібне питання: «Просто чудово!» Це змусило мене посміхнутися, а потім задуматися. Я запитав його, що ж з ним сталося такого чудового, і він відповів: «Ну як же – я здоровий, моя сім’я в порядку, і ми живемо у вільній країні. Хіба це не чудово?» А, адже різниця між його життям і моїм була в дрібниці – ставленні до цього самого життя. Його життя зовсім не обов’язково було кращим, ніж у інших, але він виглядав у 20 разів щасливішим за них. А тому постарайтеся в наступні 30 днів використовувати більше слів, які викликають на обличчях людей посмішки.

2. Намагайтеся щодня пробувати щось нове. Різноманітність додає життю гостроти. Ви можете бачити або робити щось мільйон разів, але в перший раз – лише одного разу. Наші перші враження часто залишають слід у нашій свідомості на все життя. Спробуйте в наступні 30 днів щоденно дізнаватися або випробовувати щось нове. Це може бути все, що завгодно – від нового хобі до розмови з незнайомкою. І, як тільки ви ввійдете в смак, – повірте – ці нові враження рано чи пізно відкриють для вас двері в цілий світ нових можливостей, здатних змінити ваше життя.

3. Намагайтеся щодня здійснювати якийсь безкорисливий вчинок. Недарма кажуть: що посієш, те й пожнеш. І, коли ви позитивно впливаєте на чиєсь життя, одночасно ви міняєте і своє. Зробіть щось безкорисливе, щось таке, що зробить когось іншого щасливим або хоча б менш нещасним. Обіцяю, це буде дуже приємним досвідом. Можливо, таким, який ви запам’ятаєте на все життя. Звичайно, ваш вибір в цьому відношенні безмежний, але, якщо ви можете комусь допомогти і це вам нічого не коштує – зробіть це.

4. Кожного дня вивчайте і практикуйте один новий навик. Якщо ви можете покладатися на себе в будь-якій ситуації, то неодмінно проживете щасливе і продуктивне життя. А, щоб на себе покладатися, потрібно обзавестися якомога більшою кількістю корисних навичок, ставши таким собі майстром на всі руки. І, незважаючи на всі ті історії про те, що майстри на всі руки, мовляв, ні на що не придатні, на ділі вони куди більше пристосовані до життя, ніж фахівці в якійсь одній вузькій сфері. Крім того, здобувати нові навички – це весело.

5. Кожен день вчіть когось чомусь новому. У нас всіх є свої природні сильні сторони і таланти, які можуть істотно допомогти людям навколо нас. Те, що для вас просто, для інших може виявитися досить складним. Ми сприймаємо ці дарунки долі як даність, часто ледь розуміючи, скільки всього ми можемо запропонувати іншим людям, і тому рідко чимось з ними ділимося. А адже ці неоціненні дари можуть нам допомогти сіяти навколо нас щастя й волю до життя. За що люди найчастіше дякують вам? З чим вони найчастіше просять вас допомогти? Це може бути малювання, навчання математики, вміння готувати смачні обіди. Постарайтеся в наступні 30 днів ділитися з іншими своїми талантами і досвідом.

6. Кожен день виділяйте хоча б по годині на те, чим ви дійсно захоплені. Не забувайте займатися своїми захопленнями. Це може бути що завгодно. Деякі люди отримують задоволення від участі в політичному житті свого міста, інші знаходять розраду у вірі, ще хтось бере участь в клубах, які об’єднують людей зі схожими захопленнями, ну а ще для когось їх хобі може виявитися важливішим всього в житті. Але кожен з цих випадків насправді схожий на інші. Всі ці люди займаються чимось таким, чим вони дійсно захоплені. І це захоплення наповнює їх життя щастям і сенсом.

7. Будьте ласкаві до всіх. Навіть до тих, хто грубий до вас. Якщо ви по-доброму розмовляєте з тим, хто вас недолюблює, це не означає, що ви приховуєте свої почуття. Скоріше вже це означає, що ви по-справжньому доросла людина і здатні їх контролювати. Ставтеся до всіх оточуючих з добротою і повагою, навіть до тих, хто звертається з вами некращим чином, не тому, що вони хороші люди, а тому, що ви саме така людина. Спробуйте вести себе подібним чином наступні 30 днів і мало-помалу ви побачите, як грубість навколо вас повільно розсіюється.

8. Постарайтеся завжди зберігати позитивний настрій. По-справжньому успішні люди намагаються завжди бути оптимістами. Вони зростили в собі здатність самостійно створювати власне щастя і бажання творити. Неважливо, в якій ви опинитеся ситуації, пам’ятайте: будь-яка успішна співачка колись була звичайною дівчиною, завжди ухитрялася знаходити у своєму житті позитив. Вона знає, що будь-яка помилка – це всього лише можливість для особистісного росту і шанс навчитися чомусь новому. Ті, хто мислить оптимістично, бачать світ як місце, битком набите безмежними можливостями, особливо в нелегкі часи.

9. Спробуйте в наступні 30 днів дивитися на світлу сторону цього світу.
Завжди будьте вдячні за ті уроки, які вам викладають життєві ситуації. Важливо пам’ятати, що все, з чим би вам не довелося зіткнутися – життєвий урок. Усі, з ким ви зустрінетеся, все, з чим вам доведеться зіткнутися, ну і так далі. Все це – частина того величезного життєвого уроку, який ми якраз і називаємо життям. Постарайтеся завжди бути вдячними за нього, особливо, коли все йде не так, як вам того хочеться. І, якщо ви не влаштувалися на ту роботу, про яку мріяли, або особисті відносини так і не привели ні до чого серйозного, це всього лише означає, що десь попереду вас чекають куди кращі варіанти. І той урок, який ви тільки що засвоїли, лише перший крок на шляху до цього кращого варіанта. Постарайтеся в наступні 30 днів записувати в свій щоденник всі уроки, яким вас навчило життя.

10. Звертайте увагу на своє життя – і насолоджуйтеся ним. Коли кілька місяців тому я дивився церемонію вручення «Оскар», я зрозумів, що більша частина промов, виголошених акторами і актрисами, які отримали нагороду, починалися приблизно так: «Це стільки для мене значить. Все моє життя як ніби вело до цього моменту». Але, знаєте, в чому правда? Життя кожного з нас веде до цього моменту. Так-так, до цього самого моменту, в якому ми зараз знаходимося. Подумайте про це. Все, що ви зробили у своєму житті – погане, хороше і нейтральне, – привело вас до того моменту, в якому ви перебуваєте зараз. Запитайте себе, наскільки ви дійсно живете своїм життям? І, якщо ви схожі на більшість людей, відповіддю, швидше за все, буде: «Недостатньо». Так що постарайтеся трохи менше зосереджуватися на тому, щоб чогось добитися, і більше – на тому, щоб просто жити. Пам’ятайте – ми живемо одним моментом. Життя – воно тут і зараз. Так постарайтеся ж провести наступні 30 днів, живучи по-справжньому.

11. Намагайтеся в наступні 30 днів позбавлятися в день хоча б від однієї речі. Кожну мить нашого життя ми проживаємо, оточені величезною кількістю сміття і непотрібних речей, причому неважливо, де ми в цю мить знаходимося (на роботі, в машині, вдома або десь ще). Ми настільки до цього звикли, що навіть не помічаємо, як це на нас впливає. Але, якщо ви розчистите зовнішнє сміття, разом з ним піде і неабияка частина сміття внутрішнього. Так що постарайтеся щодня вибирати по одному непотрібному предмету і тим або іншим способом від нього позбавлятися. Насправді це дуже просто, хоча на перших порах вам може так не здатися. Але рано чи пізно ви позбудетеся від вашого «синдрому білки» і ваш очищений від мотлоху розум скаже вам спасибі.

12. Постарайтеся за ці 30 днів створити щось нове. Створення чогось нового – це почуття ні з чим не зрівняється. Задіяння на повну котушку власної креативності та створення чогось нового власними руками дарують вам невимовно приємне відчуття завершеності, подібного якому просто немає. Єдине «але»: ви повинні творити щось таке, що вам дійсно подобається. Якщо ви цілий день складаєте плани фінансових інвестицій для своїх клієнтів, ненавидячи щосекунди цей процес, то це не рахується. Але, якщо ви знайдете для себе хобі, яке вам дійсно подобається, і створите щось таке, що має до нього відношення – це може змінити все ваше життя. І, якщо ви останнім часом не створювали нічого своїми руками лише тому, що вам цього хочеться, спробуйте. Відпустіть свою креативність на свободу – хоча б на наступні 30 днів.

13. У наступні 30 днів не брешіть жодним словом. Так, це може здатися складним, а то й неможливим, адже «біла», «безневинна» брехня часто ллється з нас суцільним потоком. Але ви зможете. Вистачить обманювати і себе, і інших! Говоріть, підшукуючи слова, що йдуть від самого серця, говоріть правду.

14. Намагайтеся щодня прокидатися на 30 хвилин раніше. Щоб не бігати вранці, немов кролик, вкушений кенгуру. Ці 30 хвилин допоможуть вам уникнути штрафів за перевищення швидкості, запізнень та іншого непотрібного головного болю. Спробуйте – хоча б на ті ж 30 днів і подивіться, як це вплине на ваше життя.

15. Позбавтеся за наступні 30 днів від 3 шкідливих звичок. Їсте занадто багато шкідливої їжі? Занадто багато граєте у відеоігри? Сваритеся зі своїми родичами? Загалом, ви й самі знаєте свої погані звички. Виберіть 3 з них і постарайтеся позбутися від них в наступні 30 днів. Крапка.

16. Намагайтеся дивитися телевізор не більше півгодини в день. Краще розважайте себе чимось з реального світу. Найкращі спогади залишаються у нас від чудових подій, що відбуваються з нами в реальному житті і тільки в ньому. Так що вимкніть свій телевізор (або комп’ютер, якщо ви дивитеся телепрограми на ньому) і вийдіть на вулицю. Погляньте на світ, насолодіться природою, прийміть ті прості радощі, які вам може запропонувати життя, і просто дивіться, як воно розгортається перед вами.

17. Встановіть для себе якусь одну вагому мету і працюйте над нею не менше години в день. Розбийте вашу масштабну, грандіозну мету на невеликі шматочки і зосередьтеся на виконанні одного шматочка за раз. Так, ось так, роблячи по одному крок за кроком, ви швидше за все доберетеся до мети, але зробити перший крок зазвичай буває найважче. Намагайтеся в наступні 30 днів витрачати хоча б по одній годині на день на те, чого ви завжди хотіли добитися. Візьміть свою мрію і втільте її в реальність.

18. Читайте по одному розділу хорошої книги щодня. Зараз, коли інтернет відкриває перед нами нескінченний потік інформації, статей, діалогів і дискусій, люди проводять все більше і більше часу за читанням онлайн. І тим не менше все це не може замінити вивірену роками мудрість деяких класичних книг, які діляться (і будуть ділитися) своєю мудрістю протягом багатьох поколінь. Книги відкривають багато дверей – як у вашому розумі, так і у вашому житті. Знайдіть в інтернеті список класичних книг і відвідайте місцеву бібліотеку. А після, проведіть наступні 30 днів, читаючи хоча б по одному розділу в день, поки не дочитаєте всю книгу. А потім виберіть ще одну. І ще. І ще.

19. Намагайтеся щоранку дивитися чи читати щось таке, що надихне вас на нові звершення. Часом, для того, щоб наповнити себе енергією на весь наступний день, вам потрібна лише дрібниця. І тому, в наступні 30 днів, перш ніж вийти з дому, подивіться мотиваційне відео або ж, прочитайте щось таке (цитати, пост в блозі, коротка розповідь), що зможе вас надихнути.

20. Кожен день після обіду робіть щось таке, що змусить вас посміхнутися. Подивіться забавний відеокліп на YouTube, почитайте ваш улюблений комікс або знайдіть в мережі парочку свіжих анекдотів. Здоровий сміх стимулює ваш розум і поповнює ваші запаси енергії. І найкраще це зробити після обіду, коли приплив енергії вам потрібен найбільше.