fbpx

Один з важливих днів Страсного тижня: традиції і обряди Cтрасної Середи

Страсна середа (Велика середа) — один з важливих днів Страсного тижня перед Великоднем. У цей день християни згадують дві євангельські історії — Марії Магдалини- блудниці, що покаялася, і зрадника Христа, Іуди.

Історія Страсної Середи

У Велику середу до Ісуса Христа прийшла грішниця Марія Магдалина. Вона хотіла покаятися і вилити дyшу Спасителю. Магдалина обмила ноги Христа своїми сльозами, а його голову вона помастила миром. Христос відзначив це як підготовку до його скорої cмeрті.

В цей день до Христа прийшла з покаянням грішниця Марія Магдалина.

В цей же день первосвященики вирішують cтрaтити Ісуса, Юда вирішується зрaдити його за 30 срібняків. Тому в цей день віруючі порівнюють два поцілункуи — грішниці Магдалини, яка покаялася і потрапила в Царство Небесне і зрадника Юди, який обрав духовну cмeрть.

Також в цей день Юда зрадив Христа за 30 срібників.

У Страсну середу, за звичаями, відбувається активна підготовка до Великодня — Воскресіння Христа.

Традиції Страсної Середи

У Страсну середу віруючі активно готуються до головного дня Страсної седмиці — Великодня. У цей день можна пекти паски, фарбувати яйця, прикрашати будинок до свята.

За традицією в цей день виносять з дому все сміття.

Читайте також: ПОВЧАЛЬНА ПРИТЧА: “Я БІЛЬШЕ НЕ БУДУ ХОДИТИ ДО ЦЕРКВИ”

У цей день можна подати милостиню, подбати про бродячих тварин, вирішити давні суперечки в сім’ї і примиритися зі своїми недоброзичливцями. Будь-яка блага справа, вчинена безкорисливо, наблизить людину до Господа, а будь-яка корисливість, черствість, злe слово або інший поганий вчинок віддалить і позбавить Божої благодаті.

Обряди Страсної Середи

У Страсну середу обливають худобу сніговою водою. У Білорусі напередодні Чистого четверга клали під стріху хліб, сіль і мило. З тим хлібом на Юріїв день (6 травня) виганяли худобу з хліва. Сіль в подальшому використовували як засіб від пристріту, а милом на наступний день до сходу сонця милися в лазні, щоб бути чистими – і здоровим цілий рік. Якщо винесений хліб за ніч замерзав – значить, і ярові вимерзнуть.

Вважається, що в Страсну середу талий сніг наділяється чудодійними захисними властивостями. Саме тому наші предки в цей день збирали талу воду, її солили торішньою четверговою сіллю і окроплювали нею худобу для захисту від хвoроб і приcтріту.

Також у Велику середу прийнято було читати заговори на воду для захисту від нещасть, хвoроб і негативу.

Пiст у Страсну середу

У понеділок і середу Страсного тижня можна їсти лише хліб, овочі і фрукти. Згідно зі статутом Церкви, Велика середа – день сухоїдення. Можна вживати рослинну їжу без термообробки і масла.

Джерело.

You cannot copy content of this page