fbpx
Історії з життя
Подруги не вірять, що матеріал для ламінування, кератинового випрямлення і інших процедур коштують так дорого, як я їм кажу. Найкраща подружка все-таки один раз мене «продавила», і вмовила зробити їй ботокс безкоштовно. Про це дізналися інші, і тепер надзвонюють

Мені 26 років, кілька років тому я переїхала в обласний центр, де у мене немає ніяких родичів. Тепер для мене єдині близькі люди, що знаходяться поруч – це мої подруги.

З першого ж місяця, як сюди переїхала, я влаштувалася на роботу в продуктовий магазин, касиром. Чесно сказати, я терпіти не можу свою роботу. Тому давно мріяла про те, щоб закінчити курси з перукарської майстерності, і почати працювати на дому, в своє задоволення. Нещодавно ця мрія стала реальністю – я накопичила потрібну суму, і пройшла навчання по стрижках і процедурах для волосся.

Поки мені потрібно було набити руку, я запропонувала своїм подружкам побути моделями. На радикальні зміни довжини волосся, коли мені потрібно було навчитися робити модельні стрижки, вони не погоджувалися. Зате із задоволенням рівняли у мене кінчики і робили доглядові процедури.

Так як я на подругах вчилася і експериментувала, перший час я з них грошей не просила. Купувала дорогі засоби сама, пробиваючи дно у власному бюджеті. В такому темпі я працювала майже два місяці: працювала касиром, щоб були гроші на їжу і матеріали для волосся, а у вихідні приймала вдома знайомих, і наводила у них на головах «красу»…

Такий робочий графік мене втомив. Коли стало зрозуміло, що я вже майже всьому навчилася, вирішила почати брати з клієнтів гроші. Звичайно, як початківець майстер, я спершу встановила символічний цінник, і стала напрацьовувати клієнтську базу. Ті люди, з якими у мене не було дружніх стосунків, поставилися до цього з розумінням (все одно мій прайс набагато нижчий, ніж ціни в салонах нашого міста). А ось подруги стали обурюватися, і тиснути на жалість: мовляв, зараз у них складна фінансова ситуація, і заплатити мені вони не можуть, що у них є діти, яких треба годувати, і що за витрати із сімейного бюджету їм потрібно звітувати перед чоловіками… при цьому зарплати у них значно вищі від моїх доходів, а ходити з клоччям на голові вони не хочуть, і тому я нібито повинна піти їм на зустріч.

Я намагалася домовитися: пропонувала своїм колишнім моделям робити роботу безкоштовно, взявши з них гроші тільки за витратні матеріали, але ніхто не погодився. Подруги не вірять, що матеріал для ламінування, кератинового випрямлення і інших процедур коштують так дорого, як я їм кажу.

Найкраща подружка все-таки один раз мене «продавила», і вмовила зробити їй ботокс безкоштовно. Про це дізналися інші, і тепер надзвонюють: маніпулюють дружбою, жебракують, і навіть грубіянять. Поводяться грубо, нібито я їм чимось зобов’язана. Кажуть, що я хочу на них нажитися.

Я своїх подруг ціную, і мені важко їх засмучувати. Але я ж не можу весь час працювати собі в збиток. Як навчитися відмовляти близьким людям, і ставити їх на місце без сварок?

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page