fbpx
Історії з життя
Погостила я родичів, бо ж люди голодні, а молодих все нема! Вже й додому розійшлися, як молоді мої приїхали, але самі! – Що сталося, – питаю я стривожено, – де свати?

Донька моя з зятем поїхали заробляти собі гроші на весілля за кордон і я тому дуже тішилася та в приклад ставила свою Лілю всім знайомим. Бо дитина в мене розумна і не пустила чоловіка аби там собі пригоди шукав, а поруч з ним та заробляє, щоб і на весілля стало і на якесь власне житло.

Хоч Василя я й кличу зятем, але Ліля мало його знала, практично місяць, бо до того кілька років зустрічалася з іншим, Віктором. Ми вже й потроху на весілля збирали, як тут дивина – Ліля приводить Василя та каже, що він їй життя врятував.

– Мамо, я не побачила машину і пішла переходити через дорогу, а тут Василь мене за руку вхопив і з-під коліс врятував.

Ми давай дякувати хлопцеві, а він аж зашарівся.

Звичайно, що Ліля могла зі своєю вродою й красивішого знайти, але ж рятівник, видно, хлопець до життя, а це найголовніше.

Порадилися вони між собою, що треба весілля робити і треба разом на нього заробити.

Я тому дуже втішилася, що вони разом поїдуть, поживуть, притруться і все у них буде добре.

Не було їх п’ять років, я вже й сама дочку сварила, що вона так довго це все тягне.

– Мамо, ми ще хочемо на квартиру заробити, – відповідає донька.

А я що – аби дітям було добре, хоч і сумую зв донькою, бо одиначка…

І ось – ідуть!

Я така вже рада, така рада, що й не передати словами! Майже не спала, бо все треба було нарихтувати на гостей, бо ж не лише Ліля з Василем приїде, але й вся його родина, бо заразом і про весілля поговоримо.

Я й пляцки пекти, я й варити і смажити, і парити, і тушкувати…

З кухні тиждень не вилазила аби все було готове до їх приїзду. Звичайно, що й свою рідню покликала та кумів, бо як без цього?

Вже й день той настав, а мені на душі якось так неспокійно… Вже сама себе переконую, що просто сама себе накручую, але ж є щось таке, що не дає спокою. А їх нема, а мій неспокій все більший і більший…

А родина ж чекає… Погостила я їх, бо ж люди голодні, а молодих все нема! Вже й додому розійшлися, як молоді мої приїхали, але самі! – Що сталося, – питаю я стривожено, – де свати?

– Не буде сватів, – випалив Василь, – Я з вашою донькою жити не буду.

– Як не будеш?, – в один голос випалили ми всі, вкупі з донькою.

– А отак! З нею просто неможливо жити!

– Ти мені на дитину не наговорюй! Вона й їсти зварить і прибере!

– Та вона мені продихнути не давала всі ці роки! До кожного стовпа ревнувала, лиш запізнюся чи затримаюся – одразу до таблеток, якось її тиждень шукав по чужій країні, бо не знав, де ділася, а вона в подруг перечікувала! Ви думаєте, чого я її тоді врятував? Бо її хлопець покинув був! Я так жити більше не хочу і не можу. Я її вам привіз – живу і здорову і прощавайте!

Ліля за ним. А він тікати, що вона вже йому кричала, мені на голові волосся вставало… Я не спала всі ночі і за нею постійно слідкувала.

А далі й чоловік позмінно.

Що ми пережили – я не можу вам того передати.

Читайте також: Довго я те все терпіла, дитину в ясла віддала і стала працювати аби нам видали більшу квартиру, але й це Семен не оцінив. – Вдома ні їсти, ні пити, дитина вічно плаче! Що ти за дружина така?

Я свою дитину не впізнавала і просто впевнена, що то нас люди отак врекли.

Менше мені треба було хвалитися Лілею. А я язик розпустила – яка вона у мене гарна та добра, як батьківську копійку береже та сама на заробітки з хлопцем їде…

А люди ж де таке розуміють? От і заздрять та обговорюють… От таке й сталося.

Зараз для мене головне її припильнувати, а там час загоїть рани, вона у мене дівчина гарна, в дівках не засидиться.

You cannot copy content of this page