fbpx
Історії з життя
Пролунав дзвінок телефону, на екрані висвітилося: Тамара. Розмова з донькою мене не порадувала. Вона привітала мене з виходом на пенсію і відразу запитала, коли я зможу почати сидіти з молодшою ​​онукою, адже сім тисяч за приватний садок вона вже не бачить сенсу платити все одно дитина туди ходити не хоче. А навіщо платити, якщо є безкоштовна бабуся на пенсії? Повідомивши, що внучку вони вже забрали з саду і завтра вранці мені привезуть, дочка поклала трубку. Через півгодини, приблизно з таким же проханням, подзвонив син

Останній рік до пенсії я допрацьовувала з нетерпінням. Швидше б на відпочинок вже.

Планів наскладала: хоч разок за кордон з’їздити, на теплоході на кілька тижнів в плавання піти та подругу у Яремче побачити, 20 років не зустрічались, все дзвонимо та дзвонимо.

Настав довгоочікуваний день. Відстоявши чергу в пенсійному фонді, я здала пакет документів на призначення пенсії. Вийшовши із приміщення на вулицю, я на повну вдихнула запах свободи. Чи жарт, 35 років безперервного стажу. Будинок, робота, діти.

Все всюди встигнути, всіх нагодувати – обслужити. Благо, тітка квартиру мені залишила, та від чоловіка трикімнатна на Вишгородській залишилася.

Житло здавала, обох дітей в інституті на ці гроші вивчила. А зараз все, можу своїм життям жити.

Можна сказати, життя тільки починається. Недалеко тур агентство є, зайти треба, прицінитися. Так в паспортний стіл забігти, закордонний паспорт забрати. З цими думками я пішла в бік дому.

Пролунав дзвінок телефону, на екрані висвітилося: Тамара. Розмова з донькою мене не порадувала. Вона привітала мене з виходом на пенсію і відразу запитала, коли я зможу почати сидіти з молодшою ​​онукою, адже сім тисяч за приватний садок вона вже не бачить сенсу платити все одно дитина туди ходити не хоче.

А навіщо платити, якщо є безкоштовна бабуся на пенсії? Повідомивши, що внучку вони вже забрали з саду і завтра вранці мені привезуть, дочка поклала трубку. Через півгодини, приблизно з таким же проханням, подзвонив син. Мене вони навіть не запитали, так, поставили перед фактом. Я їм повинна допомагати. Я повинна…

Я сказала синові, щоб приїхав до мене завтра вранці, розвернулася на 180 градусів і пішла в туристичне агентство. Діти з онуками примчали до 7 ранку. Побачивши в коридорі зібрану валізу, вони засипали мене питаннями.

— Рідні мої, я вас люблю, і онуків дуже люблю, але сидіти з ними не буду. Я вийшла на заслужений відпочинок. Я вас виростила, вивчила, дала кожному по квартирі. Ви з сім’ями щороку літаєте по відпустках, а я море тільки на вами привезених магнітики і бачила. Майте совість! Я купила квиток в Чорногорію, завтра у мене літак. Зрештою, я заслужила відпустку.

Діти образилися, дуже. Але в чому я не права? Коли вони одружилися та дітей на світ приводили, мене не питали: ми дорослі, самі розберемося. Ось і нехай розбираються.

А мене чекає Чорногорія з її пляжами і запаморочливими краєвидами.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.news – заборонено.

Головна картинка – pexels.

You cannot copy content of this page