fbpx
Культура
Сьогодні Велика Середа – третій день Страсної Седмиці: як прaвильнo прoвеcти цей день

Сьогодні Велика Середа – третій день Страсної Седмиці.

Страсна седмиця – особливий час року, останній тиждень земного життя Христа. Віруючі люди посилюють свою молитву та дотримуються суворого посту на Страсній седмиці.

“Велика Середа подає нам два протилежні образи – любові та відданості, з одного боку; та зради – з іншого”.

Перший образ розкриває жінка-грiшниця, яка підійшла до Христа з посудиною дорогоцінного мира і возлила його на Господа. За східним звичаєм, такий знак уваги робили лише найбільш шанованим людям.

“Вчинок жінки викликав обурення Іуди Іскаріотського, який зауважив, що краще було б продати це миро, а гроші віддати жебракам”.

У цей день Юда за 30 срібників зраджує Спасителя, обіцяючи показати Його воїнам, щоб ті могли дізнатися і схопити.

“На згадку про зраду Христа Юдою віруючі дотримуються посту в середу протягом усього року”.

У Велику середу, згідно з уставом Православної Церкви, припиняється читання в храмах молитви святого Єфрема Сиріна. Всі три перших дні Страсного тижня в храмах звершуються Літургії Григорія Двоєслова – або ж Передосвячених Дарів. Віруючі продовжують дотримуватись тілесного та духовного посту.

Читайте також: ОДИН З ВАЖЛИВИХ ДНІВ СТРАСНОГО ТИЖНЯ: ТРАДИЦІЇ І ОБРЯДИ CТРАСНОЇ СЕРЕДИ

“У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для парафіян вечір середи — це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж у звичайні дні, і закликають нею скористатися”.

Велика середа – останній день для робіт по господарству. Зазвичай прибирання починають саме в середу, продовжуючи його в четвер.

“У цей день у давнину під дах будинку клали хліб, сіль і мило. Вважалося, що насичуючись особливою енергетикою, хліб і сіль служать оберегом для дому та сім’ї на весь майбутній рік, а цим милом милася вся сім’я в Чистий четвер”.

У цей день, як і в два перших дні Страсного тижня, необхідно дотримуватися суворого посту. Тільки рослинна і сира їжа без масла.

“Не можна також цього дня влаштовувати весілля, святкувати дні наpoдження та інші мирські свята”.

Головна мета цих трьох днів – повною мірою підготувати душі християн до зосередженого сприйняття наступних днів цього тижня – Великого Четверга, коли було започатковано таїнство Євхаристії, Великої П’ятниці, дня Хресних cтраждaнь Христа, та Великої Суботи – дня перебування Тiла Ісуса у гpoбі.

Джерело.

You cannot copy content of this page