Тієї ночі я спала не надто добре, якесь дивне почуття тривоги і ще бабуся наснилась. Сидить вона як я її пам’ятаю, старенька, але із розплетеним волоссям коло вікна. Поглянула на мене тужливо і каже: “Нічого я зі свого віконечка не бачу. Темно так”.
Прокинулась і кажу чоловіку що треба у село моє хати. Ми там лиш на проводи і буваємо, але раз на два роки, бо мама моя у іншому місці спочиває. а рідня чоловіка у іншій стороні. Тож один рік їздимо до моїх у один кінець країни, а в інший до його на Закарпаття.
Коли ми приїхали до села, одразу поїхали на місце вічного спочинку бабусі. Не були ми там півтора року. А там дерево стале повалилося прямо на бабусин пам’ятник. Це вона й мала на увазі! Ми знайшли чоловіка місцевого з пилою, навели там порядок, усе прибрали і вже мали їхати, як вирішили подивитися, як там дім бабусі.
Справа в тому, що ми люди літні вже, обом під сімдесят. дім бабусин хоч і на мене оформлено, але ми ним ніколи не користувались. У цьому селі багато порожніх будинків, наш не виняток. Справа в тому, що молодь уся в місто вибралася, а продавати будинки нема сенсу — копійки за них пропонують. Ось і стоїть колишній красень пусткою.
Під’їхали і очам своїм не повірили – у вікнах світло.
— Ми ж нічого не поплутали? – Уточнив чоловік.
– Ні! – кажу впевнено. – я й з очима заплющеними тобі скажу де та хата, я тут виросла.
Підходимо до хати і бачимо, що дім тось у порядок привів. Вікна пофарбовано і хату підведено. Стукаємо у вікно а виходить жінка і чоловік із нею. Поздоровкались, запитали хто і що.
Виявилось, що вони приїхали у наше село влітку ще. Староста не мала нашого номеру, а дім був у хорошому стані, адже ді мій був головою колгоспу і все було на совість зроблено. та й ми його славно “законцервували”.
— Ви пробачте, але нам сказали, що господарі сюди й не навідувались ніколи. Та й не знали, чи є ви живі, бо ж ні з ким із тутешніх ви зв’язків не підтримували.
Того вечора вони нас нікуди не відпустили, залишили у себе на ніч. Я спала на своєму старезному ліжку в якому бачила солодкі сни ще за життя бабусі. яТривоги не було. Наснилась бабуся, усміхнена із мальвами в руках. Вона нічого не говорила, але я все зрозуміла.
Наступного ранку ми з чоловіком знайшли сільського старосту і я написала розписку про те, що віддаю хату тим людям і нібито отримала від них якусь плату. Кли повертались, я зайшла у магазинчик місцевий і серед насіння різного побачила пакетик підписаний від руки: “Мальви рожеві”. Одразу придбала його і попросила нових власників дому посадити їх десь на подвір’ї.
Я думала таке не можливо, але схоже що бабуся сама привела нас до своєї хати, аби ми все те зробили. А я й щаслива, тепер труд моїх любих бабусі і дідуся не пропаде намарне.
11,03,2023
Головна картинка ілюстративна.
Популярні статті
- Мій чоловік любив гроші моєї родини, на які дуже надіявся, не відаючи, що мій тато буде настільки категоричним.
- Я не кохав своєї дружини, коли одружувався з нею. Звичайно, мені хотілося в свої сорок років мати біля себе жінку, яку я буду обожнювати, любити та піклуватися про неї. Але такої не було, не зустрічалося на моєму шляху
- Нещодавно я застала свого сина на вулиці в обіймах якоїсь панянки, він подарував їй букет квітів, а ще ніжно ніжно тулив до себе. Я одразу зрозуміла, що то не просто знайома. Син не бачив мене, але ж тепер я все знаю
- Коли я зрозуміла нарешті що саме мені намагаються донести, то просто застрибала від щастя по кімнаті. Квартира. Власна квартира у столиці, двокімнатна.. Люди добрі, хіба ж таке буває. щоб от так ні з того ні з сього. Знала б я чим для моєї сім’ї скінчиться усе, ніколи б не погодилась успадкувати її
- Приїхала я вчергове до доньки на гостину, заходжу в дім, і від здивування слова мовити не можу. Донька посміхається, запитує. чи подобається мені обновка, розповідає де шукали, скільки зусиль коштувало, аби доставити і змонтувати, а у мене у скронях прямо дзвони гудуть. думала одразу з порогу розвернутись і їхати додому, але того разу змовчала все ж