fbpx

Ваш співрозмовник лізе не в свою справу? Ось кілька неймовірних способів вийти з незручної ситуації

Щоб ухилитися від відповіді на неприємне запитання, зовсім не обов’язково грyбити. Можна гідно вийти з ситуації, не дозволивши співрозмовнику порушити ваші особисті межі.

Часом оточуючі забувають про такт і ставлять такі питання, які заводять у безвихідь своєю безцеремонністю. Відповідати на них відверто немає ніякого бажання, та це й не потрібно, адже є безліч способів уникнути відповіді і уникнути незручної ситуації, залишаючись при цьому в рамках пристойності.  Джерело

Дипломатичні відповіді

Іноді недоречні запитання можна почути від зовсім сторонніх людей, з якими, проте, не хочеться псувати стосунки. І вже тим більше не хочеться задовольняти їхню цікавість. Достатньо буде ввічливо, але твердо дати їм зрозуміти, що розвивати обговорення порушеної теми ви не маєте наміру. Ось як ви можете відповісти:

– Мені б не хотілося про це говорити.

– Вибачте, але це особисте.

– Довго розповідати.

– Важке запитання. Я не можу на нього так з ходу відповісти.

– А що ми все про мене! Давайте краще поговоримо про вас.

– Вибачте, цього я вам сказати не можу. Сподіваюся, ви зрозумієте.

До речі, фраза «сподіваюся, ви зрозумієте» творить дива. Вона дає вашому опоненту усвідомити, що ви вважаєте його ввічливою і тактовною людиною, яка сама знає, чому ви не можете підтримати розмову на порушену ним тему.

Читайте також: Батьки, НІКОЛИ не викидайте молочні зубки своєї дитини. Одного разу вони можуть врятувати їй життя

Конкретніші відповіді

Є люди, які навіть не здогадуються, що їх розпитування може вас чимось зачепили. Вони очікують щирої відповіді і напевно повторять своє запитання, якщо ви спробуєте зам’яти розмову. Натяками ви теж нічого не доб’єтеся.

Наприклад, якщо ви відреагуєте на недоречне запитання зустрічним багатозначним «А чому ви питаєте?», будьте готові до того, що це не спрацює. Наприклад, ви можете отримати приголомшливу за своєю простотою відповідь: «Мені просто цікаво». Після чого від вас будуть далі чекати відповіді. В такому випадку доведеться прямо сказати, що ви не хочете обговорювати цю тему.

На цьому діалог може й не завершитися, бо ваш співрозмовник абсолютно щиро запитає, чому ви не хочете про це говорити. І якщо у вас є час і терпіння, то потрібно пояснити, чому ви вважаєте предмет розмови недоречним. Відповідати доведеться просто і прямо:

– Тому що це запитання ми обговорюємо тільки в колі сім’ї і більше ні з ким.

– Тому що мені неприємна ця тема.

– Тому що це особисте і стосується лише мене.

– Тому що я обіцяв не розповідати про це.

– Тому що я не люблю ділитися такими речами.

– Тому що мені не хочеться.

Дуже важливо говорити це спокійним тоном, без виклику в голосі. Дайте співрозмовнику зрозуміти, що ви не налаштовані вороже, але й порушувати свої кордони не дозволите.

Складніше, якщо ваш співрозмовник не просто цікавий, а навмисно прагне поставити вас у незручне становище. В цьому випадку не залишається нічого іншого, окрім як прямо сказати, що ви не будете відповідати на дане питання і ця тема не обговорюється.

Гумор допоможе згладити незручну ситуацію

Перша реакція на нетактовність – шoк і обyрення. Однак той, хто поставив нетактовне запитання, можливо, зробив це не для того, щоб зачепити вас або спровокувати свaрку, а просто не подумавши. Найчастіше цим грішать друзі і близькі, які впевнені, що ми завжди правильно їх зрозуміємо і не образимося. Щоб уникнути конфлікту в таких ситуаціях, спробуйте жарти:

– Це що, допит? Я вимагаю адвоката!

– Скільки я отримую? А хіба за роботу дають не лише їжу?

– Це секрет. Ти вмієш зберігати секрети? Я теж вмію.

– Я, звичайно, можу тобі сказати, але після цього мені доведеться тебе вбuтu.

– Заміж коли? Сьогодні вже, напевно, не встигну. Може завтра.

Питання-відповіді

– Скільки ти заробляєш?

– На життя вистачає.

– Спасибі, не скаржуся.

– Хотілося б, звичайно, побільше, але кому б не хотілося, правда?

– Коли одружитеся / дітей заведете?

– Всьому свій час.

– Коли будемо готові взяти на себе таку відповідальність.

– Як тільки – так відразу.

– А чому тебе звільнили?

– Довга історія. Розкажи краще, як у тебе справи.

– Там все так складно, не хочеться вантажити тебе подробицями.

– Тому що все коли-небудь закінчується і настає пора рухатися далі.

– Зустрічаєшся з ким-небудь?

– Кожного дня! Ось сьогодні з тобою, наприклад, зустрілися.

– На самотність не скаржуся.

– Розповім як-небудь потім.

Крім ухильних відповідей, жартів і важливих відмов, є ще один варіант – не говорити нічого. Можна просто мовчки посміхнутися і дозволити питання повиснути в повітрі. Швидше за все, ваш опонент відчує незручність і сам захоче змінити тему.

You cannot copy content of this page