fbpx
Авто
Южаніна поділилася планами влади щодо вирішення ситуації з “євробляхерами”

Голова податкового комітету ВР Ніна Южаніна вважає, що автомобілі на “єврономерах” порушують митні правила і безпеку.

Про це вона заявила в інтерв’ю “Новое Время.Бізнес“.

“Автомобілів на єврономерах в країні дуже багато. Це не добре. Ці автомобілі порушили не тільки митні правила, а й порушують безпеку на дорогах. Досить часто такі автомобілі пopушують правила дорожнього руху. І роблять це помітно з такою особливою пристрастю”, – сказала Южаніна.

“Більш того, велика частина таких автомобілістів навіть не мають страхування цивільної відповідальності. Тобто взагалі не несуть ніякої відповідальності на дорозі. Пpoблеми з цим нікуди не зникли, а навпаки проблема зaгoстрилася, адже таких автомобілів стало значно більше останнім часом”, – заявила вона.

Читайте також: Реальна витрата палива в нових авто на 42% вище заявленого

Як повідомлялося, лише чверть автівок на єврономерах мають страхові поліси.

При цьому, за даними Департаменту патрульної поліції, за перше півріччя 2017 року Україні відбулося 4,5 тис ДTП за участю водіїв транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

А чому не можна зняти всі мита і податки при імпорті в Україну автомобілів з країн Євросоюзу? Ми ж підписати угоду про асоціацію, йдемо в Європу. У чому причина?

“Всі мита і податки в Україні мали і мають на те економічне підґрунтя. Робити просто так нічого взагалі не можна в економіці. На все треба мати розрахунки, прорахунки із усіх питань. Ми маємо зрозуміти і отримати від Міністерства економіки висновки щодо того, яке економічне майбутнє у нашої автомобілебудівної галузі.

Також ми маємо отримати від Асоціації міст, від інших міністерств, які пов’язані із розрахунками, дані щодо пропускної спроможності наших доріг. Тобто реальна кількість автомобілів, той обсяг, який витримають наші дороги. Такі розрахунки робляться в усіх європейських країнах”.

Ваш прогноз, коли ця проблема вирішиться?

“Я думаю, що ми маємо до неї маємо підійти точно вже найближчим часом. У нас зараз в суспільстві відбувається непорозуміння і безвідповідальність. Якщо ми говоримо про добрі європейські норми, які дисциплінують, які роблять процеси, процедури більш прозорими, – все це добре.

Але як тільки це буде стосуватись мене – нам цього не потрібно. Тобто хочеться змін, але так, щоб ці зміни не стосувалися мене. Тому таке розшарування населення і різна думка громадян, вона бентежить. Але я думаю, що ми пройдемо цей етап. Тому що зближення з Європою – це не тільки дипломатичні речі.

Це весь спосіб життя і навіть мислення наших людей. Тому дуже скоро ми все-таки повернемося до теми врегулювання ситуації з автомобілями на єврономерах. Насправді ця проблема перезріла. Я вважаю, що в нас буде час зібратися всім гілкам влади, для того щоб прийняти для себе остаточне рішення.

Насправді це не тільки наше рішення, це більш планово-економічне і політично-євроінтеграційне рішення, якщо можна так висловитися загальними словами, а не лише рішення про ставки податків”.

Джерело.