fbpx

Зізнаюся, що всі сімнадцять років шлюбу я ніде не працювала і вважала своїми обов’язками лише виховання дітей та догляд за домом. Я вважаю такий розподіл цілком справедливим, бо я не тривожу чоловіка ніякими домашніми питаннями, а він не морочить мені голову «успішним успіхом».

У нас завжди смачно наварено, чисто і діти не мають проблем ні з навчанням, ні з поведінкою. Я вважаю, що це досягнення в наш час.

Свекруха до нас з порадами ніколи не лізла, а чоловік виглядав цілком задоволеним тим, що у нього є.

Аж ось приїхала її сестра, яка все життя прожила за кордоном, а тут вирішила нас навідати, вірніше свекруху, але та привезла її до нас, щоб вона познайомилася зі мною та з племінниками.

І ось ця особа почала просто якийсь допит:

– Чому ти не працюєш? Як ти проводиш день? які ти маєш заощадження?

Все таке і в такому ж роді, і це мене трохи збентежило.

– Віро Михайлівно, я не вважаю, що я не працюю. Ось перед вами вишукані страви і ви їсте з гарного посуду в приємній обстановці. За це ви б в ресторані заплатили кілька тисяч, а в Європі ще ж збирають додаткову платню за краєвид? То ви милуєтеся чудовим салом, який я садила і я доглядаю.

Ця особа фиркнула, бо думала, наче я маю вже бігти на роботу, бо вона ось приїхала звідти і знає як життя прожити.

Я почувалася абсолютно правою, але для мене дуже не очікувано змінилася поведінка чоловіка та свекрухи.

– Діти вже дорослі і ти б могла якось допомогти вже їм на навчання заробляти, – почала свекруха.

– Так, досить вдома сидіти, – сказав чоловік, – Ти маєш мене підтримувати фінансово.

Я хотіла влаштувати скандал, але потім вирішила, що все має показати час.

Я влаштувалася в фірму по ландшафтному дизайну, бо я рослини люблю і знаю, як вони ростуть і де краще ростуть, я свій сад сама садила і пройшла ряд помилок. Звичайно, що мене не було вдома і я не планувала ввечері запікати м’ясо з медовим соусом, а варила куплені пельмені або макарони з сосискою.

Чоловік почав крутити носом, а я мовчки стинала плечима.

У дітей знизилася успішність, адже я не мала сили пояснювати їм вдома матеріал, бо мріяла просто впасти і заснути.

Звичайно, що тут і чоловік відчув, що у нього нема дружини і через якийсь час почав пізно приїжджати додому і я почала чути від нього жіночі парфуми.

Але я не спинялася, я наче та шуліка, яка набирає висоту, гнала просто в стіну, щоб шлюб розсипався в пух і прах.

Звичайно, що я його застукала і він казав, що я йому не приділяла час і дуже змінилася і ще багато чого.

Половину майна я відсудила і хата з садом залишилася за мною. Коли він забирав свої речі, то й свекруха прийшла, щоб мені наостанок наговорити всілякого, але я її випередила:

– Ви ж обоє хотіли аби я працювала, чи ви забули, як слухали мудрих порад вашої сестри? Ви ж обоє цього хотіли, а тепер ще мені кажете, що це через мене? Я виконала все, що ви хотіли – влаштувалася на роботу, маю кілька проєктів, добре заробляю і приношу добрі гроші в сім’ю.

– Ти мала все поєднувати, – випалила свекруха, а чоловік закивав.

– Я тримала нашу родину в комфорті і затишку, ось що я мала робити і я це робила. А ви мали обоє мене оцінити, але ви цього не зробили, тому про моє «мала» вже мовчіть.

Я найняла домробітницю і все встигаю, навіть є час на дітей, щоб їх вислухати та допомогти, де треба. А ще у мене стосунки з іншим чоловіком, який на фоні мого колишнього якісно відрізняється. Тому я дуже дякую європейській тітці, що справді якісно покращила моє життя.

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page