fbpx

Названо результати екзит-полу на виборах президента України-2019

31 березня минув перший тур президентських виборів 2019 року. Відповідно до результатів Національного екзит-полу станом на 18.00 лідирує Володимир Зеленський – 30,4% голосів. Наступну позицію посів Петро Порошенко – 17,8% голосів, пише 24 канал.

Під час першого туру президентських виборів України-2019 фонд “Демократичні ініціативи”, КМІС та Центр Разумкова провели Національний екзит-пол на виході з виборчих дільниць. Вони опитали близько 17 тисяч 956 виборців на 400 дільницях.

Третьою, відповідно до результатів екзит-полу, стала Юлія Тимошенко – 14,2% голосів. У топ-5 також увійшли Юрій Бойко (9,8%) та Анатолій Гриценко (7,1%).

Далі результати виглядають таким чином: Ігор Смешко (6,4%), Олег Ляшко (4,8%), Олександр Вілкул (4%), Руслан Кошулинський (1,8%) та Олександр Шевченко (0,5%).

Володимира Зеленського найбільше підтримали на Півдні та Сході України, а найменше на Заході. Петра Порошенка найбільше українці підтримали на Заході, найменше – на Сході країни. Щодо Юлії Тимошенко, то найбільша кількість виборців підтримали кандидатку теж на Заході країни, а найменше на Сході. Юрія Бойка підтримали найбільше на Сході, а найменше на Заході України. Анатолій Гриценко найбільшу перевагу має на Заході, а найменшу на Сході.

Враховуючи попередній досвід, похибка опитування екзит-полу може скласти 2,5% для лідерів президентських перегонів і буде в межах 1% для інших кандидатів. Так, в 2014 році результати екзит-полу під час чергових президентських виборів були дуже близькими до офіційних. У топ-5 тоді увійшли: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Анатолій Гриценко та Сергій Тігіпко. Відповідно до результатів екзит-полу Порошенко набрав 55,7% голосів. Пізніше офіційні результати підтвердили рейтинг кандидата – він набрав 54,7% голосів.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page