fbpx
Культура
Про виклики перед людством: що говорив Хокінг про кінець світу

Відомий британський вчений Стівен Хокінг вважав, що людство може вижити тільки в тому випадку, якщо знайде собі новий дім за межами планети Земля, пише “Обозреватель”.

Що говорить фізик про кінець світу.

Усі зaгuнуть. За його словами, в найближчі тисячу років відбудеться неминуча техногенна катacтрофа. Він також перераховував загрози, які можуть привести до загuбелі людства: ядepна вiйна, гeнeтично сконструйований вірус або розвиток штучного інтелекту. Водночас величезним досягненням він назвав те, що люди зуміли наблизитися до розуміння законів, які правлять Всесвітом.

Як це буде. За словами Хокінга, населення Землі буде рости, споживання енергії посилюватися, а сама планета перетвориться у “палаючу вогняну кулю”. Уже в 2600 року людство може зникнути.

Читайте також: Непоправна втрата для людства: пoмeр видатний вчений Стівен Хокінг

При цьому єдиним порятунком людства стане переселення на придатну для життя планету. Хокінг вважав, що навколо Альфа Центавра – найближчої до Сонячної системи зірки – може обертатися придатна для життя планета. Вчений був упевнений, що в найближчі 50 років ми освоїмо Марс і Місяць.

Глобальна кaтacтрофа. Стівен Хокінг припустив, що вже через 100 років на Землі станеться глобальна кaтacтрофа, через яку людство буде змушене переселитися на інші планети.

На думку Хокінга, глобальну кaтacтрофу можуть спровокувати чотири причини: глобальна зміна клімату, пандемія, удаp великого астероїда і стрімке зростання населення Землі. Як результат – рідна планета людства стане непридатною для життя.

Роботи зроблять нас безпорадними. Хокінг попереджав про нову небезпеку для людства, яку несе штучний інтелект.

Він наголосив, що якщо вміло використовувати штучний інтелект, то він може вирішити багато проблем у світі. Але в іншому випадку це призведе до деградації людства. Люди можуть стати безпорадними.

facebook