Коли росія напала в 2014 році Сергію Жержевському було лише 26 років, він не мав жодного бойового досвіду. Але пішов добровольцем.
Тільки завдяки інструктору «Скіфу» він навчився азів разом з такими ж чоловіками, як сам.
Далі був Іловайськ і «Скіфа» наздогнала снайперська куля, а сам Сергій потрапив в полон, де провів 100 днів, але після обміну знайшов в собі сили вернутися в рідний батальйон, а пізніше отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня.
Далі звільнився та пристосовувався до цивільного життя – працював, подорожував, підтримував зв’язок з побратимами та регулярно відвідував могилу «Скіфа» в Старій Синяві.
24 лютого віддав свого собаку в добрі руки – пішов борнити Київщину. Тепер вже він був тим досвідченим інструктором, який вчив добровольців законів війни.
З Ірпеня їх перекинули на Луганщину і тепер знову Рубіжне, Сєвєродонецьк та Лисичанськ трималося на їхніх руках, силі духу і неймовірній цілеспрямованості. Тільки за квітень-травень 2022 року його підрозділ знищив два ворожі танки, чотири бронемашини, три вантажівки та близько трьох взводів піхоти.
У безперервних боях за Сєвєродонецьк Сергій кілька діб майже не спав. В той день він розгадав задум окупантів, що намагалися відрізати частину роти, негайно висунувся на заздалегідь обрану позицію та прикрив вогнем відхід побратимів. Крикнув «В укриття!», і побачивши, що один з побратимів не встиг сховатися, прикрив його собою…
10 червня Сергія Жоржевського, Героя України, удостоєного орденом «Золота зірка» поховали на Лісовому кладовищі Києва.
Побратими згадують «Жоржа» захоплено і гордо: «Дуже лютий вояка, розвідник, який бився ще під Іловайськом… Мені здавалося, коли я бачив його, що такою людиною неможливо бути, ну, тобто, він такою людиною впевненою був, просто війна — це було його…»;
«Дуже світла людина. Гарний, чесний хлопець, можна сказати — зразковий, мав відмінну фізичну підготовку. В Іловайську в полон потрапив. Дуже гідно себе поводив, потім повернувся до війська…»;
«Він не любив публічність, вважав це піаром. Скромний і добрий. Прямий, чесний, безкомпромісний… З першого складу батальйону «Донбас», Іловайськ, полон, після полону знову «Донбас».
З перших днів широкомасштабного вторгнення взяв знову зброю до рук. Спортивний, не палив і не пив. Безмежно любив Україну, водночас дуже гуманно поводився з полоненими, тому що сам знав, що таке полон. Завжди відстоював свої переконання і принципи. Так важко про нього писати з приставкою «БУВ»…».
За матеріалами АрміяІнформ.
Фото: колаж.
Популярні статті
- А тепер йому знадобилася донька. Ой, татуню, біжу та підскакую аби тебе глядіти
- Я була впевнена, що у нас із невісточкою чудові стосунки. Я з нею і попліткувати могла і порадитись і секрет який розказати. Вона не тільки вислухає уважно, а й пораду дасть, підтримає, добре слово скаже. та й син, я бачила, був дуже щасливий із нею. Мені було приємно приходити до них у дім і відчувати себе бажаною гостею. А минулими вихідними я навідалась, принесла своїх пиріжечків ще гаряченьких, проте синочка мого вдома не було, сама невістка. тут вона і ошелешила мене. тепер не розумію. як бути і що ж робити
- Тато говорив, а я прямо відчувала як червонію. Навіть очі на коханого підняти не могла від сорому. Оце так “познайомились” свати перед весіллям. І що тепер буде?
- Той випадок показав моїм подругам, хто я є насправді і всю правду про мій шлюб.
- Нажаль, наш будинок що під Києвом, поки відновлюють, а ми переїхали в рідне село до родичів. Ні до кого у дім проситись не стали, а орендували собі окрему хатину за смішні гроші. Саме тому, мені особливо прикрими були слова мами і сверів, коли я повідомила їм нашу несподівану новину