fbpx

В Україні з’явиться нова купюра номіналом 1000 грн: у НБУ показали, як виглядатиме

В Україні з’явиться нова купюра номіналом 1000 грн: у НБУ показали, як вона буде виглядати.

Національний банк України з 25 жовтня 2019 року введе в обіг купюру нового номіналу — 1000 гривень.

Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає “Обозреватель”. Причиною такого рішення Нацбанк назвав потребу українців.

“З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з’явилася потреба в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що востаннє регулятор вводив в обіг новий номінал 13 років тому — в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила приблизно 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

У НБУ розповіли, що на лицьовій стороні нової банкноти 1000 гривень зображений портрет Володимира Вернадського. На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Читайте також: До 3000 доларів: українка розповіла, ким найвигідніше працювати у Чехії

“Вернадський обраний за видатний внесок в історію України як філософа, натураліста, засновника низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, — повідомив глава НБУ Яків Смолій.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від інших банкнот, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти — 75х160 мм. Основний колір — блакитний.

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

“віконна” захисна стрічка — частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, має відповідний колір (пурпурний) і яскраво виражений комбінований оптико-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба — малого державного герба України. Під час зміни кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект — змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;

оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. Під час зміни кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

Крім того, НБУ з 1 жовтня 2019 року виведе з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 коп. Також НБУ поступово виводитиме з обігу монету номіналом 25 коп, однак поки вона залишиться платіжним засобом.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page