Вимушена переселенка з Маріуполя з квітня проживає у Львові і вражена тим, що в одній країні культура виховання дітей так сильно відрізняється. «Львів’яни більш спокійні, врівноважені і виховані, виховання дітей тут абсолютно відрізняється», – каже вона.
Тут не можна почути якогось грубого окрику на дитину: «Ти що робиш, телепню?!», натомість кажуть: «Ти ж чемний хлопчик? Так не можна робити. Ти ж вже дорослий – не роби, будь ласка, так».
Особлива різниця в шкільному вихованні, каже жінка, дивно, що діти ходять в школу в тому, в чому їм зручно. Коли вони пішли знайомитися з класом на прибиранні, то вчителька, побачивши, що її син ліг на підлогу і миє парту, сказала: «Боже, Володю, ти такий кумедний. Давай я тобі ковдрочку підстелю, щоб тобі було не холодно, щоб тобі було зручно».
– Розумієте, вона їм імпонує, вона ними захоплюється! І це не один такий вчитель, я бачу тут всі вчителі такі, – каже вона.
А ще її захоплює, що львівську жінку середніх років важко назвати жінкою, бо вона – пані.
– Вони красиві, впевнені в собі, погляд яскравий! Вони нікуди не спішать, насолоджуються часом з близькими.
Також зауважила, що немає фейс-контролю біля під’їзду, бо літні люди ходять в парк грати шахмати чи шашки, вони малюють. Просто люди вийшли на вулицю робити свої справи.
– Я люблю своє місто, – каже маріуполька, – Мені подобається, як я там зростала, з ким я спілкувалася. Але проживши пів року тут, я розумію, що цей куточок України змінив моє внутрішнє ставлення до життя. Змінив мене саму.
Фото: скрін з відео.
10/12/2022
Популярні статті
- А тепер йому знадобилася донька. Ой, татуню, біжу та підскакую аби тебе глядіти
- Я була впевнена, що у нас із невісточкою чудові стосунки. Я з нею і попліткувати могла і порадитись і секрет який розказати. Вона не тільки вислухає уважно, а й пораду дасть, підтримає, добре слово скаже. та й син, я бачила, був дуже щасливий із нею. Мені було приємно приходити до них у дім і відчувати себе бажаною гостею. А минулими вихідними я навідалась, принесла своїх пиріжечків ще гаряченьких, проте синочка мого вдома не було, сама невістка. тут вона і ошелешила мене. тепер не розумію. як бути і що ж робити
- Тато говорив, а я прямо відчувала як червонію. Навіть очі на коханого підняти не могла від сорому. Оце так “познайомились” свати перед весіллям. І що тепер буде?
- Той випадок показав моїм подругам, хто я є насправді і всю правду про мій шлюб.
- Нажаль, наш будинок що під Києвом, поки відновлюють, а ми переїхали в рідне село до родичів. Ні до кого у дім проситись не стали, а орендували собі окрему хатину за смішні гроші. Саме тому, мені особливо прикрими були слова мами і сверів, коли я повідомила їм нашу несподівану новину