fbpx
Політика
Петро Порошенко назвав свій топ книжок, які 2017-го року йому сподобалися найбільше

Президент України Петро Порошенко назвав свій топ книжок, які 2017-го року йому сподобалися найбільше. До нього увійшло 6 видань, пише видання “Курс”.

“Через напружений робочий графік часу на читання залишається дуже мало. Проте серед придбаних на Книжковому Арсеналі новинок є книжки, які мені особливо запам’ятались. Рекомендую до прочитання”, – написав Порошенко на своїй сторінці у facebook.

До президентського топу увійшли: “Мустафа Джемілєв. Незламний” Севгіль Мусаєвої та Аліма Алієва, “Любомир Гузар. Хочу бути людиною” Катерини Щоткіної, “Вiйна з Pосією” Річард Ширрефф (переклад Лариса Лебеденко, Раїса Ладохіна), “Цивілізація. Як Захід став успішним” Ніла Ферґюсона, “Шевченко від А до Я” Леоніда Ушкалова та “Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics” Євгена Нікіфорова, Лізавети Герман та Ольги Балашової.

Про книжку “Мустафа Джемілєв. Незламний” Порошенко зазначив, що це не біографія в класичному розумінні: “Крізь призму життя лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва показано долю кримських татар і боротьбу нації за вільне життя, а також сьогодення і проблеми, з якими стикаються кримські татари після анексії Криму”.

Читайте також: До кінця тижня в Україні пануватиме весна посеред зими

За словами президента, книжка “Вiйна з Pосією” Річарда Ширреффа розвіює міф про те, що Захід намагається домовитися з Pосією, не враховуючи інтересів України. Та наочно показує, до чого слід бути готовими у відносинах з Pосією.

“Цивілізація. Як Захід став успішним” – масштабне історико-економічне дослідження про те, як Європі вдалось стати центром світової цивілізації, написав Порошенко.

У книжці “Шевченко від А до Я” президенту України дуже імпонує мистецький погляд на Шевченка передусім як людину, не лише митця.

“Це світлі та життєствердні замальовки про великого українця, сповнені світла, радості, віри й надії. Ця книжка підтверджує, що наша спадщина таїть у собі величезні скарби і варта того, щоб до неї повертатись”, – зазначив Порошенко.

Ще одне мистецьке видання, яке президент рекомендує хоча б переглянути, – “Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics”. У книжці, за словами Порошенка, зібрані фото монументальних мозаїк, які стали артефактами радянських часів. Важливе свідчення епохи, яка відходить у небуття.

facebook