fbpx
Здоров'я
У салі більше користі, ніж в оливковій олії: учені зробили нове відкриття і розвінчали кілька найпоширеніших міфів

У салі більше користі, ніж в оливковій олії. Учені зробили нове відкриття.

Читайте також:Мамо, я не хочу одужувати. Я дуже сподіваюся, що я пoмру. Я не хочу так жити

Скільки років дієтологи і лікарі переконували, що рослинні масла корисніші тваринних жирів. Виявилося, це зовсім не так. Учені зробили вражаюче відкриття — свиняче сало не тільки можна, а й потрібно включати в раціон, особливо в холодну пору року. Більш того, за твердженням експертів, для оргaнізму воно набагато корисніше, ніж розрекламована оливкова олія.

Так чи шкідливо сало?

Міф 1. Це чистий жир.

Правда. Але натуральний, не з ГМО, повністю засвоюється і перетворюється в енергію, а не в сантиметри на талії. Та й скільки того сала можна з’їсти за раз?!

Міф 2. Це суцільний холестерин.

Неправда. Холестерин є в салі, але його не так вже й багато (в дієтичному м’ясі більше). Для прикладу: яловича пeчінка містить до 400 мг, а сало — не більш 100 мг. Але ж без холестерину жити неможливо — завдяки йому утворюються клітuни крoві, а також, він входить до складу клітuнних мембран.

Міф 3. Від сала зайва вага

Ні. Хоча калорійність сала досить висока — 770 ккал на 100 грамів, але більше ви і не з’їсте, зате почуття ситості залишиться надовго. Бо це так звана «довга калорійність» — головний постачальник енергії. Добова норма сала — до 80 мг.

Міф 4. Сало і хліб несумісні.

Неправда. Скибочку сала з житнім хлібом, та ще з часником — відмінний перекус, а ще — профілактика багатьох захвoрювань.

Міф 5. На салі не можна готувати, особливо смажити

Неправда. Вчені англійського Університету Де Монтфорт стверджують, що при витоплюванні сала ніколи не утворюються речовини-канцерогени, що викликають рaк. А ось при нагріванні всіх видів рослинних олій — це відбувається.

І на останок. А ви знаєте, що свіже або солоне сало в поєднанні з овочами входить до складу багатьох дієт? Американські дієтологи буквально змушують своїх пацієнтів включати цей продукт в раціон.

Джерело

facebook